WAŻNA INFORMACJA!

Korzystanie z naszego serwisu oznacza zgodę na przechowywanie na komputerze plików cookies.

Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz pod TYM linkiem


logo Samodzielny Wojewódzki Publiczny
Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki
Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym
  Autyzm
   
SWPZZPOZ im. dr Barbary Borzym

Aktualności

Informacje o szpitalu

Lecznictwo

Oddziały szpitalne

Autyzm

Autyzm 
Poradnia 
Kontakt

Zamówienia Publiczne

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

MF EOG 2009-2014

INWESTYCJE

Ochrona Danych Osobowych

Konferencja Radomska Wiosna Psychiatryczna 2019

E-usługiSłowo:Licznik odwiedzin:
5341766


Administrator:

Hasło:Poradnia


Poradnia dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Radomiu istnieje od dnia 1 stycznia 2011 roku. Udziela ona nieodpłatnych świadczeń zdrowotnych na rzecz osób z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami oraz ich rodzin w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Zakres realizowanych świadczeń to porady diagnostyczne, porady kompleksowo konsultacyjne i program terapeutyczno - rehabilitacyjny.
W Poradni pracują specjaliści z zakresu pediatrii i psychiatrii, pedagodzy specjalni, psychologowie, logopedzi, fizjoterapeuta oraz terapeuta SI.
Naszym przesłaniem jest przede wszystkim poprawa jakości życia osób z autyzmem.

Metody i formy pracy

W naszej Poradni prowadzona jest diagnoza oraz terapie: pedagogiczna, psychologiczna, logopedyczna, terapia Integracji Sensorycznej oraz fizjoterapia.
W pracy z osobami z autyzmem nasi specjaliści wykorzystują szereg metod dostosowanych indywidualnie do potrzeb pacjentów ze spektrum autyzmu. W głównej bazujemy na modelu TEACCH (kompleksowym programie terapii i edukacji dzieci z autyzmem oraz dzieci z zaburzeniami w komunikacji). Bazując na mocnych stronach osób ze spektrum autyzmu, jaką jest wizualne przetwarzanie bodźców, prowadzone zajęcia bazują na określonej strukturze, która pozwala pacjentom lepiej zrozumieć środowisko, w jakim się znajdują. Terapeuci wykorzystują w tym celu szereg oznaczeń oraz innych niezbędnych narzędzi, które pozwalają na wprowadzenie danej struktury. Określoną strukturę wprowadza się przede wszystkim dla zapewnienia przewidywalności osobom z autyzmem oraz umożliwienia im jak największej samodzielności w działaniu. To wszystko ma na celu stworzenie pacjentom możliwości osiągnięcia najwyższego poziomu funkcjonowania w społeczeństwie, tym samym – poprawienie jakości ich życia.
PECS (Picture Exchange Communications SYSTEM), jedna z alternatywnych metod komunikacji stosowana w naszej Poradni, jest ogromnie ważnym i skutecznym narzędziem komunikacji, poprawiającym znacznie jakość życia osobom z autyzmem , które nie komunikują się w sposób werbalny.
Pozostałe metody pracy wykorzystywane przez naszych specjalistów to m.in.: terapia Integracji Sensorycznej, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, program Aktywności M. i Ch. Knill, muzykoterapia, pedagogika zabawy, metoda czytania globalnego G. Domana, stymulacji sensorycznej wg. Delacato, elementy metody behawioralnej, elementy metody Opcji, logarytmika itp.
Naszą misją jest przede wszystkim udzielenie profesjonalnej pomocy i wsparcia osobom ze spektrum autyzmu i ich rodzinom. Działania Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Radomiu ukierunkowane są na diagnozę i wczesną interwencję terapeutyczną. Najważniejsze realizowane przez nas cele to: rozwijanie mowy, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, rozwijanie Teorii Umysłu, umiejętności poznawczych dziecka, stymulowanie zaburzonych zmysłów oraz kształtowanie umiejętności społeczno – emocjonalnych naszych pacjentów. Trening Umiejętności Społecznych prowadzony przez psychologów ma na celu wzmocnienie pozytywnej samooceny, kształtowanie własnej tożsamości oraz w znacznej mierze wspiera rozwój społeczny i emocjonalny osób ze spektrum autyzmu.

PRACOWNICY PORADNI:

Kierownik - Katarzyna Pietrzyk
Kierownik CSOA - Tomasz Krasowski

Rejestracja:
mgr Marzena Makarska - st. pielęgniarka
mgr Julita Szaruch - rejestratorka medyczna

Lekarze:
lek. psychiatra - Tomasz Krasowski
lek. pediatra - Anna Kopijek
lek. neurolog - Jolanta Wilczak

Terapeuci:

Fizjoterapeuci:
mgr Katarzyna Pietrzyk - fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej
mgr Marlena Chłopecka - fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej
mgr Marzena Podgórska - fizjoterapeuta

Pedagodzy specjalni:
mgr Stępniewska Martyna
mgr Rdzanek Kinga
mgr Jaźwiec Anna

Logopedzi:
mgr Bożena Chrzanowska - Stróż
mgr Kornatka Monika
mgr Bursa Ewa
mgr Anna Kocik
mgr Kinga Rzuchowska

Psycholodzy:
mgr Agata Marcinek - psycholog kliniczny
mgr Ociesa Małgorzata- psycholog
mgr Gańska Wiktoria - psycholog

Terapeuci zajęciowi:
Beata Bukowska - instruktor terapii zajęciowej
mgr Lewicka Katarzyna - instruktor terapii zajęciowej

Kontakt:

Poradnia dla Osób z Autyzmem Dziecięcym
ul. Reja 30
26-600 Radom
tel. 48 385 85 23

Godziny pracy poradni:

Poniedziałek 08:00 - 20:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 13:00 - 20:00
Czwartek 08:00 - 18:00
Piątek 08:00 - 16:00


Autor: Szpital
 
 
:: home :: top